Návrh cyklostojanov v Starom Meste

2011-11-21 01:12:04

Dnes sme na našu cyklomapu nahodili súbor fotografií cyklostojanov, ktoré sa nachádzajú na území Starého Mesta. Cyklostojany sú v prevažne dobrom stave a sú rozmiestnené v rôznych častiach mestskej časti. Ich počet je však nevyhovujúci. V súčasnosti sú cyklostojany na území Starého mesta (pešia zóna a zvyšok územia MČ) prijať iba 64 bicyklov.

Už dnes výrazne prevyšuje dopyt po cyklostojanoch ponuku, ktorú je súčasná cykloifraštruktúra ponúknuť. Z toho dôvodu pripravila Cyklokoalícia súbor miest, kde by sa mali nové cyklostojany vybudovať. Miesta si môžete pozrieť pomocou filtra "v riešení".

Preferované sú hlavne cyklostojany tvaru A, obrátené U a špirála. Svoje zastúpenie majú aj ďalšie typy cyklostojanov. Pri výbere stojanov sme rešpektovali možnosť uzamknúť o stojan aj rám bicykla a podľa možnosti súlad stojanov s historickým prostredím, v ktorom sú zasadené.

Do konca roka bude Cyklokoalícia intenzívne rokovať s Magistrátom mesta Bratislavy a tiež predstaviteľmi mestskej časti Staré Mesto, aby v prvom obvode pribudli nové cyklostojany.

Nedávno pribudol na území Starého Mesta nový cyklostojan tvaru slova "DREAM", ktorý nájdete na Zochovej ulici pred vysokou školou. Vďaka za tento originálny a inšpiratívny nápad!