Mapovanie cyklistiky v novom šate a s novou kvalitou!

2012-01-09 08:31:49

Prvou zásadnou novinkou je funkcionalita, ktorá vám umožní nastavenie predvolenej polohy, na ktorej sa ocitnete vždy, keď si mapu nanovo otvoríte. Vďaka tejto zmene nebudete musieť hľadať vašu mestskú časť či ulicu.

Druhou zásadnou novinkou, je možnosť vstúpiť do mapy prostredníctvom obrázka v pozadí na home-page. Vďaka tejto zmene sa budete môcť jednoducho dostať priamo do mapy.

Prihlasovanie sa na stránku je po novom možné aj prostredníctvom vášho facebook konta. Stačí k tomu využiť príslušné tlačidlo a zadať potrebné údaje. Vďaka tejto zmene nepotrebujete zadávať prihlasovacie údaje dvakrát.

Na stránke pribudli nové štatistiky a grafy, ktoré informujú o počte podnetov na mape, ich štruktúru, stav, počet užívateľov portálu a podobne. Vďaka tejto zmene budete mať lepší prehľad o tom čo na portáli nájdete, prípadne ako môžete pri vytváraní jeho obsahu pomôcť.

Podnety je najnovšie možné vyhľadávať podľa názvu či kategórie. Podobne môžete vyhľadávať aj užívateľov portálu. Vďaka tejto zmene môžete vyhľadať podnety, ktoré vás najviac zaujímajú a už sa v našej databáze nestratíte .

Po novom mapa obsahuje vysvetlivky, ktoré vám zjednodušia orientáciu medzi podnetmi a hlavne jednotlivými cyklotrasami. Čo je na stránke aktuálne vám tiež sprostredkuje nový slider zobrazujúci aktuality portálu.

Samotná stránka sa obohatila o dve nové témy „Mapujeme odpad“, ktorá sa zameriava na mapovanie znečistených verejných priestorov „Mapujeme bariéry”, ktorá sa zameriava na mapovanie bariér vo verejných priestoroch akými sú schody, obrubníky a iné prekážky, ktoré nám znepríjemňujú pohyb po meste.

Ak vás aj tieto ďalšie témy zaujali, tak sa neváhajte zapojiť do zbierania podnetov na samostatných mapách.

Veríme, že prezentované novinky vám spríjemnia prácu s naším portálom!

Ak by ste mali akékoľvek nápady, pripomienky, tak nás neváhajte kontaktovať na e-mailovej adrese matus.cupka@mapujeme.sk.

Tím Mapujeme.sk